Login

Blog

Solid Angle’ın Arnold Render’ını Autodesk Satın Aldı!

Solid Angle’ın Arnold Render’ını Autodesk Satın Aldı!

Autodesk’in açıklamasına göre; Arnold Render’in geliştiricilerini yani Solid Angle’ı kendi bünyesine dâhil etti. Buna rağmen satın almanın/anlaşmanın içeriği şuan için belli değil.

3B animasyon ve diğer görsel etkiler için görüntü üretme konusunda Arnold’u geliştirmek adına en iyi seçim Solid Angle olmaktadır. Arnold Render daha önce Ex Machina, The Martian (Marslı) ve hatta HBO’nun Game Of Thrones yapımlarında kullanılmıştı.

Autodesk’in planında; Arnold’u yekpare (standalone) yapmak var. Böylece hem Autodesk ürünlerinde hem de Houdini, Katana ve Cinema 4D gibi üçüncü parti programlarda kullanılabilecek. Ek olarak Linux, Mac OS X ve Windows gibi işletim sistemlerinde çalışabilecek. Ayrıca Autodesk’in 3B platformu olan 3DS Max ve Maya programları da diğer üçüncü parti programlar gibi Arnold’u eklenti olarak kullanabilecek.

Houdini, Katana ve Cinema 4D gibi üçüncü parti uygulamaları desteklemek adına Arnold’u geliştirme kararı aldık. Autodesk ayrıca 3DS Max ve Maya gibi programlarla birlikte diğer render yazılımlarını desteklemeye devam edecektir.

 Marc Stevens - Vice-President, Autodesk Media & Entertainment

Daha fazla detay için bu yazıyı ya da burayı kontrol edebilirsiniz. Ve şuan 3DS Max kullanıcıları Arnold Render için düşünmeye başlayabilir…

Etiketler